تمرینات نورو فیدبک باعث می شوند ؟ |در شهرک اوج کرج

تمرینات نورو فیدبک باعث می شوند ؟ |در شهرک اوج کرج

 

در طی روز مغز با حس های مختلف فعال می شود و با محرک های جدیدی مواجه می شود اما چرا این موارد نوروبیک محسوب نمی گردد . یک فعالیت چه ویژگی خاصی باید داشته باشد تا بتوان ان را جز تمرینات نوروبیک به حساب اورد ؟

قبل از هر چیز باید گفت که هر چیز جدیدی باعث فعال شدن مدارهای مغزی جدید و افزایش ترشح فاکتور رشد نمی شود . برای مثال اگر معمولا با خودکار می نویسید و یک روز برای نوشتن از مداد استفاده کنید در واقع شما یکی از عادات خود را شکسته اید و عمل جدیدی انجام داده اید اما چنین تغییر کوچکی را نمی توان یک ارتباط حسی جدید مهم به حساب اورد .

بر خلاف فوق اگر یک روز تصمیم بگیرید که دستی را که معمولا با ان می نویسید تغییر دهید و با دست دیگر خود بنویسید . از انجاییکه در افراد راست دست کنترل سمت راست بدن به عهده ی قشر چپ می باشد وقتی تصمیم می گیرید با دست چپ بنویسید بنویسید شبکه وسیعی از ارتباطات مدارها و مناطق مغزی که در کنترل  نوشتن با دست چپ دخیل می باشند و اغلب بدون استفاده می باشند در سمت راست مغز فعال می گردند . لذاد مغزتان به یکباره ببا تکلیف و چالشی جدید مواجه می شود . با این تفصیل می توان گفت ویژگی هایی که یک تکلیف را شایسته نوربیک می نماید یک یا چند تا از موارد زیر می باشد:

1-مستلزم فعالیت یک یا چند حس در بافتی جدید باشد.با محدود نمودن حس هایی که معمولا از انها استفاده می نمایید خودتان را مجبور نمایید که برای انجام تکالیف روزمره از دیگر حواس تان استفاده نمایید برای مثال / چشم های تان را ببندید وسعی کنید با چشمان بسته لباس کارتان را بپوشید . سعی کنید یکی از وعده های غذایی را در کنار خانواده و در سکوت میل نمایید یا دو یا چند حس تان را به روشی غیر عادی با هم ترکیب نمایید مثلا هنگام بوییدن یک رایحه ی خاص به یک موسیقی خاص گوش دهید .

2- توجه را جلب نمایید . یکه فعالیت برای اینکه از زمینه ی فعالیت های روزمره خارج شده ومغزرا به حالت بر انگیخته و اماده باش ببرد باید غیر عادی . جالب . خوشمزه مفرح و حیرت اور بوده . عواطف و هیجانات را برانگیزد و برای فرد معنادار باشد . تصاویر روی میز یا صفحه کامپیوتر تان را سرو ته کنید . یک روز همسر. فرزند یا والدین تان را به محل کارتان ببرید

3- عادات روزمره را به شیوه ای غیر منتظره و غیر معمول تغییر دهید . تازگی به خودی خود نوربیک نیست .

مسیری کاملا جدید برای رفتن به محل کارتان انتخاب کنید

بجای خرید از فروشگاه های بزرگ از مغازه های کوچک خرید کنید .

 

Related posts