اختلال خواندن و تشویق کودک به کتاب خوانی:گفتار توان گستر 09121623463

اختلال خواندن و تشویق کودک به کتاب خوانی:گفتار توان گستر 09121623463

اختلال خواندن و تشویق کودک به کتاب خوانی:گفتار توان گستر 09121623463

برگزاری یک جشن برای کتاب خوانده شده
«برگزاری جشن کتاب» مانند جشن تولد میتواند یکی از شیوه‌های جذاب برای ترغیب بچه‌ها به مطالعه باشد.

ایجاد فضایی شاد با حضور رفیقان و هم‌سالان که در آن کتاب محوریت دارد، میتواند به فرزند شما در مطالعه بیشتر یاری رساند. این جشن میتواند در زمانی برگزار شود که فرزند شما در امر مطالعه یک کتاب موفق بوده است. داستانش را به خاطر سپرده و با آن رابطه خوبی برقرار کرده است. این کار یاری می‌کند تا از کتابخوانی به عنوان یک موضوع جذاب و با این وجود مفرح در ذهنش ثبت شود.

🌸 برگزاری مسابقه کتابخوانی
روزنامه گاردین در مقاله‌ای در همین ارتباط، روش های گوناگونی را توصیه میکند. برگزاری مسابقه کتابخوانی در میان کودکان که حس رقابت را در آن‌ها برمی‌انگیزد، میتواند یکی از راههای پسندیده برای وصول به کودکی علاقه‌مند به کتاب باشد. گاردین در این نوشتار از مدرسه‌ای در همپشایر یاد میکند و به برآیند موفقیت‌آمیز آن اشاره می‌کند.

🌸 معلم‌ها به یاری بچه‌ها بیایند
در این مدرسه، معلمان کتاب‌های محبوب خود را قبل از شروع کلاس و به مدت ده دقیقه به دانش‌آموزان معرفی می‌کردند. طرح کتاب محبوب معلم در کلاس، بحث‌های جالبی را در میان دانش‌آموزان ایجاد می‌کرد که همین بحث‌ها، شروع جذب آن‌ها به کتاب بوده است.

🌸 بخوان؛ از یک داستان گرفته تا تابلوهای خیابان
مطالعه در سرزمین‌های توسعه یافته یک موضوع لازم برای زندگی شمرده میشود. به این جهت، در این دسته از کشورها از پدر و مادر درخواست میشود تا هر نوع امکانی را برای خواندن برای بچه‌ها مهیا کنند؛ از مطالعه یک کتاب گرفته تا خواندن تابلوهای خیابان و …. در حقیقت، هدف اینست که به فرزند خود بیاموزید که از اوقات فراغت و زمان‌هایی که اصطلاحا مرده است و کار خاصی نمی‌توان در آن انجام داد، یک شرایط پسندیده برای مطالعه و خواندن خلق کند.

🌸 طراحی نمادهای شهری برای ترغیب بچه‌ها به کتاب
مطالب یاد شده تنها قسمتی از اقداماتی است که اغلب خانواده‌ها در سرزمین‌های توسعه‌یافته برای ایجاد علاقه بیشتر بچه‌ها به کتابخوانی به کار می‌برند. بکارگیری نمادها و المان‌های شهری برای این منظور، ایجاد کتابخانه‌های پرنشاط با کتاب‌های جذاب و متنوع، فرهنگ‌سازی کتابخوانی در میان خانواده‌ها، تسهیل خرید کتاب، ایجاد ویترین‌های ویژه بچه‌ها در کتابفروشی‌ها، راه اندازی باشگاه‌های کتابخوانی و … از دیگر راهکارهایی است که مسئولان در این کشورها برای ایجاد انگیزه بیشتر در اطفال و خانواده‌ها به کتاب به کار می‌برند.

در دنیایی که تلویزیون و فیلم، لذت کتاب‌های کاغذی را از مردم گرفته و در وضعیتی که سهم هر کودک از بازار نشر ایران حتی یک کتاب هم نیست، میتوان با بکارگیری شیوه‌هایی که یاد شد، به تربیت نسلی کتابخوان امید داشت.

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

Related posts