بهترین مرکز توانبخشی و سندرم داون گوهردشت سیاوش عطایی 09121623463:جراحی زیبایی بالا کشیدن ابروها و پیشانی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل

بهترین مرکز توانبخشی و سندرم داون گوهردشت یاوش عطایی 09121623463:جراحی زیبایی بالا کشیدن ابروها و پیشانی

 

افزایش سن و در اثر استرسهای مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر میشوند. این علائم در یک سوم فوقانی صورت که شامل پلکها ، ابروو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت های صورت بروز پیدا میکنند . ظهور این علائم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک پیشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک ها است که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است اما در مواردی که افتادگی ابرو وپلک ها زیاد باشد می تواند فیلد بینائی را نیز محدود نماید .

اعمال جراحی متعددی برای بالا بردن ابرو و پیشانی و برای برطرف کردن نگرانیهای فوق الذکر طراحی شده اند . البته با تزریق بوتوکس یا dysport میتوان بدون جراحی و به طور موقت چین و چروک های پیشانی را برطرف کرد، ضمن اینکه این کار باعث بالارفتن گوشه های ابروها نیز می شود . اینکه از کدام روش جراحی برای هر بیمار بهره بگیریم به عوامل متعددی از جمله موارد زیر بستگی دارد :

۱ – جنس و سن بیمار
۲ – شکل و وضعیت ابروی بیمار
۳ – میزان افتادگی پلک بیمار
۴ – وضعیت و میزان چین و چروک های پیشانی
۵ – وضعیت موهای سر که چنانچه بیمار به طاسی سر مبتلا باشد ، وضعیت وشدت این طاسی
۶-انتظارات بیمار از عمل جراحی
دراین مقاله تا حدودی با روش های مختلفی که بدین منظور طراحی شده اند آشنا خواهید شد اما اینکه کدام روش برای شما مناسب تر خواهد بود ، نیاز به مشاوره حضوری شما با پزشک جراح دارد.
الف ) روش پوست سر
در این روش برش از ناحیه گیجگاهی یک طرف شروع شده وحدودا ۴ سانتیمتر عقب تر از رویش مو و به موازات آن امتداد می یابد تا به ناحیه گیجگاهی طرف مقابل برسد . عمق این برش تا روی استخوان جمجمه خواهد بود. و از زیر، پوست پیشانی تا ناحیه ابروها را از جمجمه جداکرده وآنرا کشیده واضافه آن را در محل برش اولیه چیده و محل برش را می دوزند. مزیت این روش : تمامی محل برش وهمچنین بخیه ها داخل پوست سر و لابلای موهای سر است لذا جای برش اصلا قابل رویت نیست .
عیوب این روش : ۱ – نسبت به سایر روشها عمل نسبتا بزرگی است .
۲ – باعث بزرگ شدن پیشانی می شود چرا که خط رویش موها به طرف عقب تر کشیده می شود .
۳ – بی حسی پوست سر تا مدتی باقی می ماند .
ب ) محل برش درست روی خط رویش موهای پیشانی

تکنیک :مثل تکنیک قبلی است با این تفاوت که خط برش درست روی خط رویش موهای پیشانی است .

مزایا : ۱ – باعث بلند شدن پیشانی نمی شود .
۲ – میزان بالارفتن ابرو و کم شدن چین و چروکها بیشتر از روش قبلی است .
عیوب : ۱ – خط برش ممکن است کمی قابل رویت باشد ( بویژه در کسانی که عادت دارند موهایشان رابه سمت بالا وعقب شانه نمایند ) .
۲ – بی حسی پوست سر ممکن است تا مدتی باقی بماند .
ج ) خط برش داخل پیشانی :

این روش برای کسانی که چین وچروکهای پیشانی بسیار عمیق داشته باشند ویا وضعیت ابروهای آنان غیرقرینه باشد ویا جای زخم قدیمی روی پوست پیشانی داشته باشند روش مناسبی است . عیب این روش این است که جای برش ممکن است قابل رویت باشد .
د ) بالا بردن ابرو به روش مستقیم

خط برش تحتانی درست روی لبه فوقانی ابرو داده می شود . خط برش فوقانی بسته به وضعیت ابروی بیمار وخواسته های وی متغیر است . پوست حدفاصل این دو برش را برمیدارند و لبه های دو برش را به هم می دوزند . این امر باعث بالاتر رفتن ابرو می شود وبا این روش می توان ابرو را اصطلاحا به صورت شمشیری یا هشتی درآورد و یا حالت قبلی ابروی بیمار را حفظ کرد .

مزایا :
۱ – روش موثرتری است و به هر میزان که بخواهیم می توانیم ابرو را بالا ببریم .
۲ – حالت ابرو رابه دلخواه می توان تغییر داد .
۳ – مقداری از افتادگی پلک های فوقانی را برطرف می کند .
۴ – عمل نسبتا کوچکی است .
عیب :
تنها عیب این روش این است که ممکن است بعدازعمل ، محل برش که روی لبه فوقانی ابرو واقع می شود تا حدودی قابل رویت باشد که البته اگر اینچنین شد خانم ها می توانند با استفاده از لوازم آرایشی آن را بپوشانند .
ه ) کشیدن گوشه های چشم از ناحیه گیجگا هی

این روش برای کشیدن گوشهٌ چشم ها روش مناسبی است. خط برش در ناحیه گیجگاهی ، چند سانتیمتر عقبتر از خط رویش موها داده میشود. پوست ونسج زیرپوستی را از زیر تا ناحیه انتهایی سمت خارجی ابرو آزاد میکنند ، آن را کشیده و اضافه آن را چیده و محل برش را می دوزند . در این روش جای برش در داخل موها پنهان میشود و قابل رویت نیست .

نکاتی که بیمار باید بداند :
۱ – چنانچه قبلا عملی روی پلک یا ابروی خود انجام داده اید اطلاع دهید .
۲ – با تزریق بوتوکس یا dysport بدون جراحی ، قسمتهای خارجی ابرو بطور موقت بالا کشیده می شوند .
۳ – آنتی بیوتیک تجویزی را بعد از عمل استفاده نمایید .
۴ – تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید .

دکلمه های کوتاه و عاشقانه زیبا شعر پر محتوا و زیبا | دکلمه های کوتاه و عاشقانه

googleimage.ir
hamejaa.ir

Related posts