ترسهای متداول در کودکان و راههای درمان آن:گفتار توان گستر 09121623463

خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در

ترسهای متداول در کودکان و راههای درمان آن:گفتار توان گستر 09121623463

راه‌های کمک کردن به بچه‌ها در رویارویی با ترس

والدین توانایی دارند به فرزندانشان کمک کنند تا با تحکیم حس اعتماد بنفس و کسب مهارتهای واجب و ضروری با ترس‌های خود مقابله کنند. در این بخش می‌خواهیم شما را با مجراهای یاری به فرزندانتان برای رویارویی با ترسها و اضطرابهای خود آشنا کنیم:

💧تشخیص دهید که این ترس حقیقی است.
هرچند که به نظر شما مسئله‌ای بسیار کوچک و کم اهمیت باشد، برای فرزندتان واقعیت دارد و سبب اضطراب و هراس او میشود. صحبت کردن درمورد آن ترس بسیار یاری دهنده است، کلمات گاهی قادرند عواطف منفی را از چیزی بیرون بکشند. چنانچه درمورد ترسها گفتگو کنید.، توانایی آن‌ها بیش‌تر خواهد شد.

💧هیچوقت با کوچک و ناچیز شمردن آن مورد، سعی نکنید فرزندتان را وادار به رویارویی با آن کنید.

گفتن «مسخره بازی در نیار! هیچ دیوی تو کمد تو قایم نشده!» امکان دارد سبب گردد فرزندتان قادر باشد بخوابد، ولی ترس را از بین نخواهد برد.

💧اسباب ترس را برای فرزندانتان مهیا نکنید.
چنانچه میدانید فرزندتان از سگها خوشش نمی‌آید، طوری از خیابان رد نشوید که با آن سگ روبه رو نشوید. اینکار فقط سبب میشود که فرزندتان یقین کند که سگها موجوداتی ترسناک و وحشت آور هستند. در اینگونه موقعیت‌ها منحصرا بایست با مراقبت و دقت با فرزندتان رفتار کنید تا قادر باشد با آن موقعیت هراس آور روبه رو شود.

💧به فرزندتان یاد بدهید که چطور میزان یک ترس را اندازه گیری کند. چنانچه کودک قادر باشد شدت یک ترس را با میزان ۱ تا ۱۰ بسنجد، امکان دارد قادر باشد به ترس با شدت کمتری نسبت به قبل نگاه کند.

💧تکنیک‌های کنار آمدن و برخورد با ترسها را به کودکانتان بیاموزید.
میتوانید این تکنیک‌ها را آزمون کنید: شما را «صاحب خانه» به کودک معرفی نمایید، و این سبب خواهد شد که کودک نسبت به شیء ترسناک جرات و جسارت بیشتری بیابد و برای فرار از آن به شما پناه بیاورد. به فرزندانتان یاد بدهید که در چنین مواقعی به خود بگویند، «من می‌توانم ..» یا «هیچی نیست، می‌تونم با اون کنار بیام …».
تکنیک‌های تمدد اعصاب نیز یاری دهنده هستند، مانند تجسم فکری (تصور غوطه خوردن) روی ابرها یا بلند کشیدن لب ساحل و دم و بازدم عمیق.

💧صبور باشید

💧تلاش کنید در فرزندتان حس استقلال به وجود بیاورید.
خیلی دشوار است، علی الخصوص برای شمایی که فرزندتان به شما وابسته است و شما هم به فرزندتان وابسته‌اید.

💧بازی کردن
یکی از برترین مجراهای انتقال غیر سر راست سخنتان به فرزندتان «بازی کردن» است. شما میتوانید در زمینه‌های ترس فرزندتان با وی همبازی شده و واکنش‌های فرزندتان را ببینید و چنانچه واجب و ضروری بود اصلاحش کنید.

💧فرزندتان را با بقیه سنجش نکنید.
این کار سبب میشود نه فقط هراس فرزندتان را درست نکنید بلکه با سنجش او با همسالانش، عزت نفسش را هم لگدمال می‌کنید.

💧اصرار نکنید.
هرچه ببشتر فرزندتان را وادار به رویارویی با ترسش کنید و بیشتر از زور بهره جویی کنید، ترسش بیشتر میشود. تلاش کنید کاری کنید که کودک نم نم به ترس خود خو بگیرد.

راه رفع کردن ترسها , رویارویی با آنهاست. با بکارگیری پیشنهاداتی که در این نوشتار ارائه شد، میتوانید به فرزندتان یاری دهید. تا بهتر با موقعیت‌های زندگی کنار بیایند.

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

Related posts