مرکز گفتار درمانی شمال کرج 09121623463: 3گروهی که انجام غربالگری سرطان ریه برای آنها ضرورت دارد

, بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج

مرکز گفتار درمانی شمال کرج 09121623463: 3گروهی که انجام غربالگری سرطان ریه برای آنها ضرورت دارد

حسین فودازی در ارتباط با غربالگری سرطان ریه اظهارداشت:غربالگری سرطان ریه، فرآیندی است که برای تشخیص سرطان ریه در افراد سالم یا خطر بالای ابتلا به سرطان ریه انجام و این غربالگری برای افراد مسن که برای مدت طولانی سیگار کشیده‌اند، اما نشانه ها و علائم سرطان ریه را ندارند، توصیه می‌شود.

وی بیان داشت: افراد مسن که در گذشته یا حال حاضر سیگار می‌کشند، افرادی که در یک دوره به شدت سیگار کشیده اند، اما آن را ترک کرده اند و افرادی با سابقه سرطان ریه باید حتما نسبت به انجام این غربالگری اقدام کنند.
بیشتر بخوانید
راه‌هایی برای داشتن سبک زندگی سالم
6 نشانه سلامتی که نباید نادیده گرفته شوند
علائم لخته شدن خون چیست؟

دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ادامه داد: این افرادانجام سالانه غربالگری سرطان ریه را باید تا زمانی ادامه دهند که انجام تست غربالگری سرطان ریه برای آنها مزیتی به دنبال نداشته باشد و نتیجه به صورت کامل رد سرطان را نشان دهد.

فوازی خاطرنشان کرد:از دست دادن اشتها یا کاهش بی‌دلیل وزن، نفس تنگی، سرفه و گرفتگی صدا در مدت طولانی،درد معده، کمر، شانه و سینه از جمله علائم ابتلا به سرطان ریه است که افراد در صورت مشاهده هرنوع علائم غیرطبیعی که بیش از یک هفته به طول انجامد برای بررسی و تشخیص بیماری باید به پزشک مراجعه و اقدام لازم برای انها صورت گیرد.

وی گفت: تقریبا ۷۰ درصد افرادی که مبتلا به سرطان ریه تشخصی داده می‌شوند بالای ۶۵ سال سن دارند، در حالی‌که کمتر از ۳۰ درصد سرطان‌های ریه در افراد زیر ۴۵ سال رخ می‌دهد.
منبع: فارس


(طالع بینی تمامی ماه های سال) فال و طالع بینی جالب آذر ماه 1397 (طالع بینی تمامی ماه های سال)عکس های استوری زیبا و عاشقانه برای اینستاگرام عکس های استوری زیبا و عاشقانه برای اینستاگرامبحث جنجالی آرش ظلی پور با مسعود فراستی (

avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

Related posts