کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:شعار روز جهانی ایدز “

بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج ,

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:شعار روز جهانی ایدز “برای آگاهی از سلامتی خود، من هم آزمایش اچ آی وی می‌دهم”

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت:”برای آگاهی از سلامتی خود، من هم آزمایش اچ آی وی می دهم” به عنوان شعار امسال روز جهانی ایدز نام‌گذاری شده است.
زمان تقریبی مطالعه :
1 دقیقه
تاریخ : شنبه 1397/09/10 ساعت 14:27
شعار روز جهانی ایدز
دکتر سیدعلیرضا مروجی، با اشاره به هفته اطلاع‌رسانی ایدز 8 تا 14 آذر ماه، بر اهمیت اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ‌آ‌ی‌وی تاکید کرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری‌(مدظله العالی) مبنی بر اینکه “جلوگیری از گسترش اینگونه امراض با استعانت از حمایت‌های مادی و معنوی برای کسانی که مطلعند و تمکن دارند شرعا لازم است”، تصریح کرد: ایدز یک بیماری عفونی ناشی از نوعی ویروس است که بعد از ورود به بدن انسان، وارد سلول‌های سیستم دفاعی انسان (گلبول‌های سفید) شده، در آنجا تکثیر یافته و با از بین بردن سلول‌های سفید در خون آزاد شده و دیگرسلول‌های دفاعی را درگیر می‌کند و در نهایت با کاهش سیستم ایمنی باعث مرگ انسان می‌شود.

دکتر مروجی، تماس جنسی، انتقال از مادر به کودک، خون و فرآورده‌های خونی را سه راه اصلی انتقال ویروس HIV بر شمرد و اظهار داشت: تزریق خون و فرآورد‌های آن، سرنگ آلوده مشترک در معتادان، لوازم پزشکی آلوده و هرگونه وسیله یا ابزاری که در بدن ایجاد خراش کند مثل تیغ سلمانی، خالکوبی، مسواک و خلال دندان از دیگر راه‌های انتقال این بیماری است.
بیشتر بخوانید
وجود ۶۰ هزار بیمار HIV در ایران
جزییات ارایه خدمات رایگان به مبتلایان ایدز در سراسر کشور

وی، پایبندی به اصول و موازین اخلاقی، انسانی، خانوادگی و دین مبین اسلام همچنین اجتناب از بی بندو باری، پرهیز از انجام هرگونه رفتار مخاطره آمیز، ایجاد راهکارهای مناسب جهت مبارزه با مواد مخدر خصوصا نوع تزریقی، آموزش بیماری ایدز و خطرات آن و راه‌های انتقال به جامعه خصوصا نسل جوان را از راه‌های پیشگیری بیماری ایدز برشمرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: عدم استفاده مشترک از وسایلی که در بدن ایجاد خراش می‌کند مانند تیغ، خال کوبی، وسایل حجامت، پزشکی و دندانپزشکی و شرکت نکردن در مجامع پر خطر نیز از دیگر راه‌های پیشگیری از بیماری ایدز است.
منبع: سلامانه

کاریکاتور اعتیادتصاویری شگفت انگیز از مجسمه های بزرگ ماسه ای در کنار سواحل تصاویری شگفت انگیز از مجسمه های بزرگ ماسه ای در کنار سواحلبارداری دختربچه راز تجاوز جنسی را فاش کرد !
siavash-ataee.ir

Related posts