کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:کاهش بینایی و سردرد از نشانه‌های تومور غده هیپوفیز است

بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:کاهش بینایی و سردرد از نشانه‌های تومور غده هیپوفیز است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه کاهش بینایی و سردرد می‌تواند از نشانه‌های وجود تومور در غده هیپوفیز باشد گفت: اغلب این تومورها خوش خیم هستند.
بازدید :
538
زمان تقریبی مطالعه :
1 دقیقه
تاریخ : سه شنبه 1397/09/06 ساعت 14:48
کاهش بینایی و سردرد از نشانه‌های تومور غده هیپوفیز است
نادر اکبری دیلمقانی در حاشیه شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی، سر و گردن ایران در ارتباط با تومور غده هیپوفیز، اظهار داشت: در این کنگره نحوه جراحی بهتر این بیماری و تکنیک‌های بازسازی قاعده جمجمه مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاوردها در این زمینه مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: بیمارستان لقمان حکیم زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و در واقع یک بیمارستان دولتی به شمار رفته که جراحی های پیشرفته قاعده جمجمه از ناحیه هیپوفیزدر آن انجام می‌گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بیماری‌های غده هیپوفیز تقسیم‌بندی‌های مختلفی داشته ولی شایع‌ترین آن‌ها تومورهای داخل غده هیپوفیز است که اغلب خوش خیم هستند و این غده در واقع اصلی‌ترین غده متشرح در بدن بشمار می‌رود و بسیاری از سیستم‌ها را در انسان کنترل می‌کند.
بیشتر بخوانید
6 نشانه سلامتی که نباید نادیده گرفته شوند
این بلا را سر چشمان خود نیاورید
کار غده هیپوفیز چیست؟

وی ادامه داد: وجود این تومور در غده هیپوفیز می‌تواند سبب اختلال در عملکرد آن، سایش عملکرد غده هیپوفیز و گاهی باعث فشار به ساختمان‌های مجاور آن مانند سیستم بینایی می‌شود که با کاهش بینایی و سردرد همراه خواهد بود.

وی بیان داشت: علت ابتلا به این بیماری ناشناخته است ولی گاهی بیماری‌های سندرمی می‌تواند دلیل آن باشد.
منبع: فارس


مهدی گاوزن در حال کمک رسانی به زلزله زدگان (فیلم) مهدی گاوزن در حال کمک رسانی به زلزله زدگان (فیلم)بیوگرافی بازیگران سریال دختر گمشده + خلاصه داستان سریال دختر گمشده بیوگرافی بازیگران سریال دختر گمشده + خلاصه داستان سریال دختر گمشدهعکس و اس ام اس تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص)
neurofeedbackalborz.ir

Related posts