کلینیک تخصصی سندرم داون کرج سیاوش عطایی 09121623463:با سریعترین روش های رفع غبغب آشنا شوید !

خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در

کلینیک تخصصی سندرم داون کرج سیاوش عطایی 09121623463:با سریعترین روش های رفع غبغب آشنا شوید ! به روز رسانی شد

 

ب کردن غبغب با انجام حرکات ورزشی که در این مطلب مشاهده می کنید منجر به سفت شدن عضلات این محدوده از بدن شده و خوش فرمی غبغب و گردن را به وجود می اورد.کاشت مو

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟
علت عمده ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است. اما با بالا رفتن سن هم، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. همچنین عضلاتی که به طور مرتب فعالیت نداشته باشند، شل می شوند، و عضله پلاتیسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد نیز ازجمله این عضلات است. علاوه بر این، کم کردن میزان قابل توجهی وزن هم موجب شل شدن پوست اطراف ناحیه گردن می شوند

تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت تر می کند. بعد از این برای مدتی این تمرینات را انجام دادید، این عضلات سفت شده و زمان کمتری برای حفظ آن نیاز خواهید داشت زیرا حفظ عضله بسیار راحت تر از ساختن آن است.

اگر چشم ها اولین مکان برای نمایش سن هستند، گردن مسلما دومین است. با افزایش سن خطوط عمودی و چین های عمودی ممکن است روی پوست گردن ظاهر شوند. در برخی افراد ممکن است اندکی چربی بیشتر در فک ها به وجود آید. چیزی شبیه به آن چه در زیر گردن بوقلمون می توان دید. این موارد را می توان با استفاده از عمل جراحی پلاستیک به نام پلاتیسما پلاستی برطرف نمود. به بیان ساده تر می توان از آن به لیف گردن یاد کرد.

پلاتیسما پلاستی چیست
پلاتیسما پلاستی اغلب همراه با لیفت صورت انجام می شود و همچنین می تواند به صورت مستقل انجام شود.

در گردن عضلاتی به نام پلاتیسما وجود دارد که به علل جراحی و بالارفتن سن ، به جلو آمده یا دچار افتادگی و شلی در پوست این ناحیه شده است. برای رفع این مشکل می توان جراحی پلانیسما پلاستی انجام داد. این عمل نوعی از جراحی زیبایی می باشد که به سفت کردن عضلات گردن و زیر چانه و همچنین عقب کشیدن خط چانه کمک فراوانی می کند. با این عمل برآمدگی و جلوآمدگی عضلات پلاتیسما رفع می شود.

چه کسی داوطلب مناسبی برای این عمل جراحی است
بهترین داوطلب برای لیفت گردن یا پلاتیسما پلاستی افراد غیر سیگاری که از سلامتی عمومی خوب برخوردارند و از چشم انداز مثبت و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج برخوردار هستند. افتادگی گردن ممکن است ناشی از سن باشد اما ممکن است نتیجه کاهش قابل توجه وزن یا دلایل ارثی باشد.

این عمل می تواند برای افرادی که افتادگی و یا چروکیدگی گردن دارند و نقصی در حد فاصل گردن و چانه یا فک دارند مفید باشد.

ملاحظات پیش از عمل پلاتیسما پلاستی
در این پلاتیسما پلاستی فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد . برش مخفی در ناحیه زیر چانه زده می شود. با این جراحی عضلات این ناحیه ضعیف شده و شل و افتادگی زیر چانه ترمیم می شود. برای انجام این جراحی باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد.

جراح شما به احتمال زیاد شما را توصیه به انجام برخی آزمایش ها می کند تا از وضعیت سلامتی تان قبل از عمل جراحی اطمینان حاصل کند. ممکن است از شما بخواهد یک یا دو هفته قبل از عمل مصرف برخی داروهای خاص را قطع و برخی را شروع به مصرف نمایید.

yektanet.com
شما بایستی از مصرف آسپرین، بسیاری از داروهای ضدالتهابی و مکمل های گیاهی از دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.تمامی این موارد می توانند خونریزی را افزایش دهند. با پزشک خود درباره تمامی داروهایی که مصرف می کنید صحبت کنید.

توصیه های قبل از عمل پلاتیسما پلاستی
اکثر جراحی های لیفت گردن به صورت سرپایی انجام می شود. پس از عمل جراحی از پوششی فشار آورنده اطراف گردن و زیر چانه تان استفاده خواهد کرد.

در گردن خود احساس فشار می کنید و هنگامی که اثر داروی بی حسی از بین برود درد احساس خواهید کرد. ممکن است طی سه روز بعد از عمل تورم و کبودی هایی دیده شود.

این پوشش می تواند چندین روز پس از عمل برداشته شود اما بخیه های شما برای مدت 7 الی 10 روز در جای خود باقی خواهند ماند.

زمان بهبود و از کار افتادگی پلاتیسما پلاستی
اکثر بیماران می توانند پس از 5 الی 10 روز به کارهایی که فشار زیادی به آن ها وارد نکند باز گردند. اگر چه طی چند هفته اول بعد از جراحی بهتر است از خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین و حتی چرخش سرتان به طرف دیگر خودداری کنید. شما مجبور خواهید بود تا به مدت یک الی دو هفته با سر بالا بخوابید.

این موارد می توانند با توجه به سلامت شخصی بیمار، روش مورد استفاده و دیگر عوامل برای افراد متفاوت باشد. همواره به توصیه های پزشک خویش گوش فرا دهید.

خطرات و عوارض پلاتیسما پلاستی
خطرات و عوارض ممکن نظیر خونریزی شدید و هماتوم، از دست دادن پوست (مرگ بافتی)، لخته خون و تورم دائمی باشد. همچنین احتمال بی نظمی پوست (خطوط و..) ، تغییر رنگ و تورم، شل شدن مجدد پوست و زخم های نامناسب وجود دارد.

ممکن است احساس بی حسی یا تغییرات دیگری در حس یا خارش شدید داشته باشید. در تمامی روش های جراحی خطرات مرتبط با بیهوشی وجود دارد.

به علاوه؛ تاثیرات عمل جراحی پلاستیک ممکن است دقیق مطابق آن چه شما می خواهید نباشد و حصول نتایج زیبایی شناختی ناخوشایند یک واقعیت است. در برخی موارد ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی اضافی باشد.

پس از عمل جراحی اگر هر یک از مواردی نظیر درد در قفسه سینه، تنگی نفس، ضربان قلب غیر معمول یا خون ریزی شدید را داشتید سریعا به پزشک خود تماس بگیرید.

درمان های مکمل پلاتیسما پلاستی
لیفت گردن یا پلاتیسما پلاستی اغلب به همراه دیگر روش های جراحی انجام می شود تا نتایج مورد نظر بیمار ارتقا یابد. این روش های می توانند به شرح زیر باشند:

لیف صورت به منظور تصحیح افتادگی وسط یا پایین صورت
لیفت خط ابرو یا ابرو برای تصحیح حالت خسته به نظر رسیدن چشمان
ایمپلنت فک یا چانه یا لیپوساکشن چانه برای بهبود ظاهر خط فک
روش لایه برداری پوست (یعنی؛ لایه برداری با لیزر یا مواد شیمیایی) به منظور بهبود نمای کلی و احساس پوست
نتایج ممکن است با انجام بوتاکس یا روش های غیر جراحی سفت کردن پوست با استفاده از لیزر یا تکنولوژی فرکانس رادیویی بهبود یابند.

لیف فک به چه صورت انجام می شود؟
– بیهوشی انجام می شود. عمل جراحی لیفت فک می تواند با تزریق درون وریدی یا بیهوشی عمومی انجام شود. برای لیفت های بسیار کم جراح تان ممکن است تشخیص دهد که بی حسی ناحیه ای یا ترکیبی از آرام بخشی خوراکی و بیهوشی موضعی ممکن است مفید باشد.

– برش انجام می شود. برش مرسوم لیف گردن از جلوی قسمت آویزان گوش و حلقه زیر و پشت گوش شروع و تا پوست پشت گردن ادامه دارد.

– اگر عضله پلاتیسما سفت باشد ممکن است برش اضافی زیر چانه انجام شود. اگر چه اکثر روش های تخصصی ممکن است تنها شامل یک برش داخل خط مو در پشت گردن ( که به عنوان لیف خلفی گردن مشهور است) یا پشت گوش (برای برخی تکنیک های تعلیقی (suspension)) باشد که به تکنیک مورد استفاده و درجه لیفت مورد نظر بستگی دارد.

– عضله پلاتیسما سفت می شوند. در صورت های سالخورده و پیر، عضله پلاتیسما اغلب جدا است. این امر منجر به از دادن حمایت پوست همچنین تمایل به داشتن ظاهری نواری رو به جلو در گردن می شود. با استفاده از بخیه این عضلات با روشی که شبیه به دوختن سینه بند زنانه (corset) در مرکز به یکدیگر دوخته می شوند. هم چنین می توان بخش کوچکی از این عضله را برداشت یا از لیزرهای سفت کننده در زیر لایه های عمیق تر پوست استفاده کرد.

– پوست اضافی برداشته می شود. پوست اضافی با دقت بریده می شود.

– بافت و پوست تغییر مکان داده شده و محافظت می شوند. در تکنیک تعلیق جراح از مقداری نخ جراحی، مش یا دیگر مواد در لایه های پایین تر پوست و عضلات استفاده می کند. این امر باعث می شود که نوعی «بانوج» (تخته خوابی که از تور و کرباس ساخته شده) برای تعلیق و نگهداری بافت ها در جایگاه جدید و بالاترشان باشد.

– برش ها بسته شده پانسمان می شوند. جراح با استفاده از روش بخیه های چند لایه محل برش را می بندد. در صورت لزوم قبل از پانسمان جای زخم لوله هایی (سوند) قرار داده خواهد شد.

حرکات ورزشی برای رفع غبغب
یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کدره و زبانتان را هم تا جایی که می توانید بیرون بیاورید، انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان درحال سفت شدن هستند.

درمان غبغب با یک ورزش ساده
حرکت بعدی تمرینی است که روی عضلاتی کار می کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه های لب، تاندون های فکتان را سفت کنید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت چانه :این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. تا 10 ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید و برای نتیجه ی بهتر این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

سریعترین راه رفع غبغب با ورزش
حرکت بعدی با جمع کردن لبها و هدایت فک به سمت جلو و بازگرداندن ان به سمت عقب موجب کشش عضلات شده و منجر به آب شدن غبغب می شود.مانند حرکات قبلی این حرکت را هم 10 مرتبه و هر دفعه به مدت 10 ثانیه انجام دهید.

گردن را به سمت شانه ها خم کنید و در هر سمت 10 ثانیه نگاه دارید و این حرکات را در هر سمت 10 مرتبه انجام دهید.

جویدن آدامس بدون شیرینی
از روند پیشرفت غبغب جلوگیری می کند. خیلی مهم و ضروری است که شما مدام ماهیچه های فک را درگیر کنید.
جویدن هر روزه ی آدامس یک راه بسیار موثری است و همچنین به سلامت دندان ها هم کمک میکند.
فشار دادن زبان
ورزشی مثل فشار دادن زبان ، می تواند به رفع غبغب کمک کند. این ورزش روی ماهیچه ها می تواند، به آرامی غبغب را از بین ببرد و ناپدید کند.

منبع :مجله زندگی

 

 

 

عدام متجاوزان پس از محاکمه تجاوز به زنان و دختران جوان در جاده چالوس + اعدام متجاوزان پس از محاکمه فیلمی وحشتناک از زن محاصره شده در آتش سوزی کالیفرنیا

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

Related posts